#5 Všichni rádi jíme!

 92286091_523958451637292_2340207347491667968_n

Pojďme, milé maminky, probrat jedno z důležitých témat každého člověka - JÍDLO

Všichni rádi jíme, že? A nejinak je tomu u našich dětí. Jídlo je radost a samozřejmě musíme jíst, abychom žili.

U maminek je nejlepší volba kojení a to minimálně do 6 měsíců věku dítěte. Co si budeme povídat: optimální složení, optimální teplota, optimální balení. Maminka poznává miminko a miminko si užívá maminky. V dnešní době je kojení bráno jako naprosto přirozená věc a maminka tak může děťátku dopřát jídlo kdykoli a kdekoli, protože ne vždy tomu tak bylo. Přesto zůstává nejpříjemnější kojení v klidu domova třeba za pomoci kojícího polštáře.

Co ale dělat, když kojení prostě nejde? Nezoufejte! Taková věc se může stát a rozhodně to neznamená, že jste špatná matka. Hlavní je zůstat v klidu a najít řešení. Klidná a spokojená maminka znamená klidné a spokojené miminko. Váš pediatr Vám pomůže najít správnou alternativu. Vy s radostí nakoupíte lahvičky, dudlíky, mlíčka a vše potřebné.

S postupem času se ze všech miminek stanou batolata a jejich nároky na stravování rostou. K mléku přibude zelenina, ovoce, maso, kaše. K lahvičce budete muset pořídit misku, lžičku, bryndák, hrneček. K tomu abychom zachovali kulturu stravování, tak určitě nesmí chybět vhodný stoleček, podložka a později i příbor, nejlépe nějaký stylový, který se Vám bude líbit. Strava musí být pestrá, vyvážená a krásná :-)

Jídlo je prostě věda, pojďme si to všichni společně užít!

Bon apetit!